Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 09:56
 
Türkmen’e muhteşem veda
27 Mart 1994 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi’yle Akçaabat Belediye Başkanlığı görevine getirilen ve bu tarihten sonra girdiği 4 seçimi de kazanarak Akçaabat’ta 5 dönem belediye başkanlığı yapan seçilmiş tek belediye başkanı unvanına da sahip olan Şefik Türkmen, 4 Nisan 2019 Perşembe günü makamına veda etti...
Siyaset Haberi


Türkmen’e muhteşem veda

 

27 Mart 1994 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi’yle Akçaabat Belediye Başkanlığı görevine getirilen ve bu tarihten sonra girdiği 4 seçimi de kazanarak Akçaabat’ta 5 dönem belediye başkanlığı yapan seçilmiş tek belediye başkanı unvanına da sahip olan Şefik Türkmen, 4 Nisan 2019 Perşembe günü makamına veda etti...

 

25 yıldır Akçaabat Belediye Başkanlığı görevini dürüst ve en verimli şekilde yerine getiren Şefik Türkmen, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel seçimini kazanan Osman Nuri Ekim’e düzenlenen devir teslim töreniyle görevi devretti.

Devir teslim törenine AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, Kurum ve kuruluşların idari amirleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Şefik Türkmen, Akçaabat Belediye Başkanlığı görevini ve Akçaabat’ı huzurlu bir şekilde ve gururla emin ellere teslim ettiğini vurguladı. Türkmen konuşmasında dürüst, şeffaf, dik ve kararlı duruşuyla 25 yıl Akçaabat’a hizmet ettiğinin altını çizdi.

Nöbet Değişimi İçin Buradayız

Şefik Türkmen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Bizler, 25 yıldır burada nöbet tutmaktayız. Bugüne kadar elimizden geldiğince ve gücümüz yettiğince Akçaabat’a en iyi şekilde hizmet etme gayretini gösterdik. Belediye Başkanı olarak, bütün gücümü, bilgimi ve becerimi Akçaabat için kullandım. Belediye Başkanlığı makamına değil, Akçaabat’a hizmet etmeye talip olarak buraya geldim. Bugüne kadar Akçaabat’a daha fazla hizmet etmenin gayreti içerisinde oldum. Bugüne kadar layıkıyla yerine getirmeye çalıştığım Akçaabat Belediye Başkanlığı görevini değerli kardeşimiz Osman Nuri Ekim’e devrediyorum. Nöbet değişimini huzurlarınızda büyük bir gurur ve huzurla gerçekleştiriyorum.” dedi.

Akçaabat Emin Ellerde

Başkan Türkmen yaptığı konuşmada Osman Nuri Ekim ile beş yıl boyunca gerek meclis üyesi gerekse belediye başkan yardımcısı olarak çalıştığını belirterek “ Osman Nuri Ekim; iş yapmayı bilen, alt yapısı olan, çalışkan, öngörülü, dürüst bir kardeşimizdir. Osman Bey’in ortaya koyduğu Akçaabat halkına istihdam sağlayabilecek ve şehrimizi çok yukarılara taşıyabilecek verimli projeleri var. Gönülden bağlı olduğum Akçaabat, bilgili, azimli ve genç ellere teslimdir.” İfadelerini kullandı.

Seçip Bırakmak Yok; Destek Olacağız

Zor şartlarda olan bir belediyeyi devralıp personelimizi motive edip birlikte büyük bir güç ve aile olarak çalışmaya başladık ve tüm sıkıntıları kısa bir süre içerisinde aştık diyen Şefik Türkmen, “ Belediye Başkanımızı seçtik. İşimiz sadece seçmekle bitmiyor. Görev süresi boyunca her alanda ve her zaman destek olmalıyız.” şeklinde konuştu.

Kamburu olmadan devretti

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ise yaptığı konuşmada, Şefik Türkmen 25 Yıllık görev süresi içerisinde hiçbir şaibeli işe imza atmadığını belirtti. Günnar “Dile kolay, 25 yıl bir ilçede görev yapmak ve bu süre içerisinde hiçbir şaibeye karışmamak bir başarı örneğidir. Şefik Abimiz bunu başarmış ve örnek olmuştur. Kendisine teşekkür ediyor ve uzun ömür diliyorum.” dedi.

Ak Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe’de yeni Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e görevinde başarılar dilediler; dürüstlükten şaşamayan, herkese insan olduğu için kucak açan Şefik Türkmen’e bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ettiler.

Osman Nuri Ekim alkışlarla karşılanırken Şefik Türkmen alkışlar ve karanfiller eşliğinde uğurlandı.

Veda gecesi de yapıldı

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde belediye başkanlığını Osman Nuri Ekim’e devreden Şefik Türkmen için veda gecesi yapıldı.

Yapılan veda gecesine Ak Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güngör, Eski Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Cevat Birinci, Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse ve yönetim kurulu üyelerinden Adnan Topsakal, Yaşar Erbaşaran, meclis üyeleri ve Akçaabat Belediyesi personelleri katıldı.

Veda gecesinde konuşma yapan Şefik Türkmen,  Belediye Başkanı olarak geçirdiği 25 yılını anlattı. Akçaabat’ı ve belediyeyi nerelerden alıp nerelere getirdiğini anlatan Türkmen, “25 yıl boyunca yaptığımız çalışmalar neticesinde Akçaabat Belediyesi yetişmiş kadrolara sahip olmuş; kurumsallaşmış bir belediye haline gelmiştir. Akçaabat Belediyesi maaş bile veremeyen bir belediyeydi. Biz, tüm borçları ödedik; personele maaşını aksatmadan verdik; yatırım yapmaya başladık. Şu anda Akçaabat Belediyesi, bu bölgedeki ekonomik durumu en iyi belediyelerden biridir.“ dedi.

Kimsenin İki Dudağı Arasında Yönetim Olmaz

Şefik Türkmen konuşmasına şöyle devam etti:

“Demokraside kimsenin iki dudağı arasında yönetim olmaz. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yeni bir ruhla yönetim anlayışını değiştireceğiz diyor. Biz bunu yıllardan beri yapıyoruz. Kararlı bir dik duruşumuz var. İnatçı olmakla kararlı olmayı karıştırıyor bizim insanımız. İnatçı olmak; yanlışta ısrar etmektir. Yanlıştan dönmek fazilettir. Kararlı olmak ise doğru bir işte ısrar etmektir. Kararlı olmak da iyi bir meziyettir. Biz bu felsefen içerisinde ilk günden bu güne çalışmalarımızı sürdürdük. Bizim devraldığımız Akçaabat, direk tarlasıydı. Her taraf ruhsatsız kontrolsüz inşaat halindeydi. Biz geldikten sonra karalı davranıp dik duruş sergileyerek bu inşaatların hepsini bir disiplin altına almak için çalıştık.”

Ekim, Bu Bölgenin En İyi Belediye Başkanı Olacak

Belediyecilik zor bir iştir diyen Şefik Türkmen, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in bu bölgenin en iyi belediye başkanı olacağına inancının tam olduğunu belirterek “ Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim yetişmiş bir arkadaşımızdır. 5 yıl boyunca gerek mecliste gerek imar komisyonunda gerekse belediye başkan yardımcısı olarak birlikte çalıştık. Osman Nuri Ekim’de bizler gibi koltuk için değil hizmet için geldi. Akçaabat olarak, belediye olarak başkanımıza sahip çıkacağız, destekleyeceğiz ona güç vereceğiz. Ekim, projeleriyle şehrimizi daha üst noktalara taşıyacaktır.” ifadelerini kullandı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ise yaptığı konuşmada “El birliği ile Akçaabat’ın adını Türkiye’de markalaştıracağız. Ortak akıl ve istişare ile kültür, sanat ve turizm şehri olan Akçaabat’ı en üst seviyelere taşıyacağız. Akçaabat olarak biz bir aileyiz. Şehrimiz için en iyi olanı yapacağız. Halka hizmet Hakk’a hizmettir. Hizmet aşkıyla göreve başladık. Şefik Türkmen başkanımız Akçaabat’ı ve belediyeyi bize iyi bir noktada teslim etti. Bizim hedefimiz çıtayı daha da çok yükseltmek olacak her zaman. Büyük bir sorumluluğumuz var; bunun bilincindeyiz. Ancak el ele verirsek üstesinden gelemeyeceğimiz iş yoktur.” Dedi.

Ak Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, Osman Nuri Ekim’le iyi bir siyasetçi ve iyi bir başkan olarak çalıştıklarını vurgulayarak Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e başarılar diledi. Her zaman omuz omuza çalışacaklarını da dile getiren Günnar, Akçaabat Osman Nuri Ekim’e; Osman Nuri Ekim ise Akçaabat’a emanettir dedi.

Konuşmaların ardından Akçaabat Belediyesi ailesi, Akçaabat Kent Konseyi, bazı meclis üyeleri ve Cevat Birinci; Şefik Türkmen’e çalışmalarından dolayı çeşitli hediyeler ve plaket takdim ettiler.

 

Kaynak: Editör: Cemil Bıyıklı
 
Etiketler: Türkmen’e, muhteşem, veda,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Bu Haftaki Sayımız
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
3
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
4
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
5
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
6
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
7
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
8
Göztepe
37
0
9
7
10
26
9
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
10
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
11
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
12
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
13
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
14
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
15
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
16
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
17
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
18
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Arşiv
Haber Yazılımı